Spotkania i nasze działania

Performance marynistyczny „Szczecińska Keja 2020”

Autor: 3 marca, 2020 Zostaw komentarz

Ahoj. Tym co nie mogą być na SPOTKANIU DLA KOBIET MARYNARZY FINAŁ a są z okolic Szczecina polecam inne morskie wydarzenie. Niech to  będzie morski weekend!!!!


Serdecznie zapraszamy  na niezwykłe marynistyczne  wydarzenie pn.”Szczecińska Keja 2020″ 7 marca o g.17 do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Będzie to prawdziwa  morska wyprawa po anegdotach Kapitanów Żeglugi Wielkiej,  marynistycznej literaturze, sztuce wizualnej, a to wszystko uwieńczone prawdziwą wisienką na torcie, czyli występami  tanecznymi tribal fusion oraz koncertem.

Tego wydarzenia nie można przegapić! 🙂

Ahoj!
Organizator: Anna Jakubczak

Wystąpią m.in. Medeina, Sahiba Disy, Gośka MarGoth Goluda, duet TZiC, Włodzimierz Grycner,

Patronat: Echo Szczecina INKU Szczeciński Inkubator Kultury Urząd Miejski Szczecin, Akademia Morska w Szczecinie, Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie, Klub Kapitanów Jachtowych w Szczecinie, Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej, Żona Marynarza, E-tuszem by Anna Jakubczak, Magazyn Kulturalny Horyzont, Kubryk Literacki

Sponsorzy: Escape Room Szczecin, LABIRYNT Laser Tag Szczecin


Organizatorce Annie Jakubaczak zadałam kilka pytań, aby przybliżyć wam to wydarzenie :

  1. Skąd pomysł na takie wydarzenie i co ono może dać uczestnikowi?

 

Pomysł zrodził się z mojej miłości do morza i wszystkiego, co związane z marynistyką. Jako osoba pochodzącą z rodziny marynarzy, sama mam morze we krwi. Pomimo, iż drogę zawodową łączę z marketingiem i dziennikarstwem, swoją więź z marynistyką okazuję poprzez organizację wydarzeń, właśnie o charakterze marynistycznym. Kiedyś marzyłam o Akademii Morskiej, jednak moja życiowa droga ułożyła się inaczej. Nie żałuję, bo marynistyka i tak w życiu mi towarzyszy, a swoje życie układam tak, aby było niezwykłą przygodą, a nie codzienną szarością. A co uczestnictwo w moich wydarzeniach może dać, zarówno uczestnikom, jak i publiczności? Na pewno przeżycie czegoś niesamowitego, zainspirowanie się. No, i oczywiście możliwość zaprezentowania swoich pasji. To zawsze jest niezwykła mieszanka wizualna, która łączy nas wszystkich. Performance’y nie tylko marynistyczne organizuję od czterech lat, wielu artystów współpracuje ze mną od początku, wciąż pojawiają się tez nowi. I to jest wspaniałe, kiedy zawiązują się więzi i możemy razem robić coś wielkiego.

 

  1. Dlaczego według ciebie ważne jest szerzenie „wiedzy o morzu”?

Ponieważ marynistyka jest niezwykła. To nie tylko ciężka praca fizyczna na morzu, multum zagrożeń, ale tez wiele niesamowitych miejsc, przygód, które można słuchać w nieskończoność. To przede wszystkim też piękna i inspirująca literatura, muzyka szantowa, cała istota kultury morskiej. To prawdziwa lekcja życia, pokory, odpowiedzialności. To również poszukiwanie własnej drogi, swojego portu.

  1. Jakie plany na następną akcję morską ?

Obecnie trwa akcja promocyjna obecnego performance’u marynistycznego, czyli Szczecińskiej Kei 2020, który ma się odbyć 7 marca w Centrum Kultury Euroregioniu Stara Rzeźnia. Trwają już przygotowania na kolejny performance, nieco mniejszy, który ma odbyć się 5 czerwca w szczecińskim Klubie Mars. Trwają już ustalenia i przygotowania. Odbędą się tradycyjnie pokazy tańca Tribal Fusion, wystawy, opowieści marynistyczne, spotkania autorskie poświęcone poezji miłosnej i marynistycznej i koncert muzyczny.

 

  1. Co będzie na tym wydarzeniu?

Prawdziwa mieszanka wybuchowa. Wszyscy, którzy 7 marca przybędą do Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będą mieli okazję posłuchać recytacji poezji i prozy marynistycznej, zobaczyć pokazy tańca w stylu Tribal Fusion czy Divine Chaos Tribal Skirt, o które zadbają grupy taneczne Medeina oraz Sahiba Disy, w autorskiej choreografii wystąpi Malgorzata MarGoth Goluda. Swój debiutancki koncert zagra duet TZiC. Kapitanowie Żeglugi Wielkiej oraz przedstawiciele Klubu Kapitanów Jachtowych przedstawią swoje inspirujące morskie opowieści. Przygotowane zostały tez wystawy Marka Mosora (Galeria Widgeta) oraz Konrada Puchalskiego do wierszy z tomiku Rozmowy Nocą Anny Jakubczak czy projekcje filmowe.

 

  1. Co było najtrudniej zorganizować ?

Najtrudniejszym aspektem organizacyjnym, było oczywiście rozplanowanie całego wydarzenia w najdrobniejszym szczególe. Ale prawdziwą trudnością dopasowanie terminu i kontakt z artystami, aby zebrać ich na to wydarzenie. Wielu osobom wydaje się, ze organizacja wydarzenia to prosta sprawa, jak za pstryknięciem palca. Jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej. To cała gama spraw do załatwienia, ustaleń, angażowania wielu osób. Kontakt ze współorganizatorami, patronatami, artystami. Strategia promocyjna, próby, rozstawienie wszystkiego na sali. Czasem przygotowania do większych eventów, które organizuję trwają nawet 2-3 miesiące. Trzeba tez pamiętać, o nieoczekiwanych sytuacjach, kiedy trzeba reagować natychmiastowo, np. choroba artysty, uszkodzenia sprzętu czy świateł, zmiany w programie i inne. Czasem, takie rzeczy dzieją się wcześniej, ze można kogoś na szybko wymienić, zmienić sale, coś poprawić. Kiedy dzieje się coś niespodziewanego już na samym wydarzeniu, wtedy trzeba improwizować, co niejednokrotnie mi się zdarzało. Dla mnie sama organizacja i już prowadzenie takiego wydarzenia, to niesamowita przygoda, która jest warta każdego wysiłku. Coś co wręcz uwielbiam.

LINK DO WYDARZENIA >>>https://www.facebook.com/events/2714486441992686/

 

Podobał Ci się post?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *