Finansowe

Kredyt dla Marynarza w 2020 roku

Autor: 6 stycznia, 2020 3 komentarze

Nowy Rok, nowe plany, nowe cele. Skoro zaczynamy nowy rok warto sprawdzić co dzieje się na rynku kredytowym. Często pytacie o to gdzie co i jak to zrobić dobrze. Niestety jest coraz więcej ograniczeń i marynarzom wcale nie jest łatwo wziąć kredyt na nowy dom. Podpytałam specjalistów w tej branży i otrzymałam tekst własnie o kredytach w tym 2020 dla marynarzy i ich rodzin. 

Mirek i Mariusz – dziękuję 


 

Wielu zgłaszających się do nas Klientów z tęsknotą wspomina czasy, kiedy Marynarze mogli zaciągnąć kredyt w Deutsche Banku. Sami przez lata w bardzo wielu takich transakcjach pomagaliśmy. Świetne oprocentowanie, brak prowizji za udzielenie kredytu, niski poziom wymaganego wkładu własnego, długi okres kredytowania wynagradzały przeciągający się okres oczekiwania na decyzję i konieczność wielokrotnego składania dodatkowych dokumentów i wyjaśnień, z których słynęli drobiazgowi analitycy DB. Jednak po wycofaniu się z Polski tego banku, sytuacja na rynku kredytów walutowych jest dziś dużo trudniejsza.

 

Właściwie, dlaczego jest tak trudno? Przecież Marynarze, to wyjątkowa grupa klientów, która zazwyczaj jest bardzo dobrze wynagradzana, często z dużymi oszczędnościami i zgromadzonym już majątkiem, więc wydawałoby się, że powinien być to dla banku wymarzony klient.

 

Jednak specyfika ich formy zatrudnienia, otrzymywanie wynagrodzenia tylko w niektórych miesiącach w roku, duża elastyczność w zmianie pracodawców, zmienność waluty dochodu, niestandardowe rozliczenia podatkowe, były i są „przeszkodami nie do przeskoczenia” dla dużej liczby banków. Dodatkowo wprowadzone w ostatnich latach zaostrzenia w regulacjach prawnych, między innymi wymóg zachowania zgodności waluty kredytu z główną walutą dochodu gospodarstwa domowego spowodowały, że kolejne banki z kredytowania tej grupy klientów się wycofały i na dziś liczba dostępnych ofert jest mocno ograniczona.

 

Rok 2020 nie odmieni tej tendencji. Bardzo wysokie już ceny nieruchomości, oznaki spowolnienia gospodarczego na rynkach zachodnich oraz bardzo niskie stopy procentowe kredytów złotówkowych motywują banki do dalszego zaostrzania warunków udzielania nowych hipotek. Dotyczyć to będzie także kredytów w walutach obcych.

 

Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się oferty łączenia dochodów walutowych Marynarza z dochodami Małżonki czy Partnerki z pracy w Polsce. Czasami pozwala to na udzielenie kredytu w PLN (pomimo wyższych dochodów w walucie obcej). Jednak wymaga to dokonania bardzo precyzyjnych wyliczeń czy taki wariant będzie w danej sytuacji możliwy, a do tego jest potrzebna pomoc eksperta.

 

Przy niższych kwotach kredytu (do 200 000 zł), warto przeanalizować także możliwość finansowania kredytem bez hipoteki. Taki produkt niezabezpieczony można uzyskać w ciągu kilku dni, bez przedstawienia dokumentów nieruchomości, bez dodatkowych kosztów wycenienia nieruchomości, ustanowienia hipoteki i późniejszego jej zwalniania oraz dodatkowych zabezpieczeń typu ubezpieczenie pomostowe, na życie, nieruchomości, od utraty pracy, niskiego wkładu własnego itp. W dodatku takie zobowiązanie może być w każdej chwili zamknięte bez prowizji za wcześniejszą spłatę.

 

Dlatego mając już przeszło 10-letnie doświadczenie w codziennej pracy z Marynarzami z całej Polski, chcielibyśmy zaproponować Państwu pomoc w skutecznym i korzystnym uzyskaniu finansowania dla planowanej przez Państwa inwestycji. Jesteśmy Ekspertami Finansowymi firmy Król i Partnerzy. Chętnie wyliczymy dla Państwa zdolność kredytową, ocenimy możliwość udzielenia alternatywnego kredytowania w PLN lub bez hipoteki, pomożemy oszacować koszty kredytu, skompletować potrzebne dokumenty, a także będziemy wsparciem w sprawach technicznych takich, jak ocena stanu prawnego interesującej Państwa nieruchomości czy kontakt z deweloperem, sprzedawcą lub firmą budowlaną.

 

Najważniejsze parametry proponowanego kredytu:


– dostępne waluty kredytowania to PLN, EUR, USD, GBP, NOK, SEK,

– możliwość minimalizowania wkładu własnego,

– nawet do 30 lat kredytowania,

– możliwość zastosowania kilkudniowej ekspresowej procedury kredytowej,

– finansujemy transakcje dotyczące zarówno zakupu mieszkania, działki lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, bądź budowy domu na własnej działce,

– tym produktem możemy również refinansować poniesiony wkład własny (również zakup nieruchomości za gotówkę), a także produkty w innych bankach, zarówno kredyty mieszkaniowe, jak i inne zobowiązania.

 

Dokumenty przydatne do analizy:


– książeczka żeglarska,

– kontrakty marynarskie z 2 ostatnich lat,

– paymenty z 2 ostatnich lat,

– historia wpływów wynagrodzenia z 2 ostatnich lat,

 

Pełnomocnictwo


Zakup lub budowa nieruchomości i zaciągnięcie kredytu na ten cel wymagają osobistej obecności Klienta, podejmowania wielu czynności, składania dokumentów i oświadczeń. Dlatego myśląc o tego rodzaju inwestycji Marynarz powinien notarialnie ustanowić pełnomocnika, który pod jego nieobecność będzie mógł prowadzić sprawy w jego imieniu. Postęp technologiczny daje wiele możliwości, większość Marynarzy w trakcie rejsu ma ciągły dostęp do Internetu, dzięki czemu my eksperci finansowi możemy przesyłać mu takie dokumenty, jak decyzja kredytowa lub wzór umowy kredytowej. Dzięki takim aplikacjom jak WhatssApp lub Viber możemy na bieżąco telefonować by omawiać wszelkie szczegóły, jednak wszelkie ustalenia swoim podpisem w imieniu Marynarza musi potwierdzić jeszcze jego pełnomocnik, dlatego jego ustanowienie jest tak ważne. Szerzej temat pełnomocnictwa do reprezentowania Marynarza omawialiśmy w artykule, na blogu Kasi Wajs:

https://www.zonamarynarza.pl/2017/06/pelnomocnictwo-notarialne-dla-zonypartnerki-marynarza/

 

Na wiele pytań związanych z kredytem hipotecznym odpowiedzieliśmy na naszym blogu w specjalnym odcinku w formule question & answer zatytułowanym „Kredyt na dom – wszystko, co chcesz wiedzieć”.

https://krolipartnerzy.pl/kredyt-na-dom-wszystko-co-chcesz-wiedziec/

 

Zachęcamy także do śledzenia naszego autorskiego cyklu vlogów i podcastów pt. „Nareszcie Własny Dom”, w którym omawiamy rozmaite tematy związane z zakupem lub budową nieruchomości, kredytem hipotecznym czy zabezpieczeniem finansowym rodziny.

https://www.spreaker.com/show/nareszcie-wlasny-dom

 

W tej chwili Eksperci Król i Partnerzy prowadzą sprawy rodzin marynarskich nie tylko z okolic Trójmiasta i Szczecina, ale z całej Polski. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wypracowanym efektywnym ścieżkom procesowania mamy wiele przykładów, że nawet klienci, którzy początkowo sami bez powodzenia starali się o finansowanie, po nawiązaniu współpracy z nami otrzymywali kredyt w bankach, gdzie wcześniej im odmówiono.

 

Zapraszamy 

Podobał Ci się post?

Komentarze (3)

  • Dziękujemy za to pytanie Pani Elu. Podjęcie pracy w Polsce może pomóc w uzyskaniu kredytu w PLN. Dochód ten musi jednak spełniać kryteria akceptowalności określane przez banki. Sprawdzane jest m.in. od jakiego czasu ten dochód jest uzyskiwany, na podstawie jakiej umowy, czy zatrudnienie jest na stałe, a jeśli nie to na ile miesięcy w przód została zawarta umowa, weryfikowane mogą być rozliczenia podatkowe i z ZUS. Dlatego w każdej indywidualnej sprawie zapraszamy do kontaktu z nami, żeby określić możliwość wzięcia pod uwagę takiego dochodu.

  • Dziękujemy za to pytanie Pani Elu. Podjęcie pracy w Polsce może pomóc w uzyskaniu kredytu w PLN. Dochód ten musi jednak spełniać kryteria akceptowalności określane przez banki. Sprawdzane jest m.in. od jakiego czasu ten dochód jest uzyskiwany, na podstawie jakiej umowy, czy zatrudnienie jest na stałe, a jeśli nie to na ile miesięcy w przód została zawarta umowa, weryfikowane mogą być rozliczenia podatkowe i z ZUS. Dlatego w każdej indywidualnej sprawie zapraszamy do kontaktu, żeby określić możliwość wzięcia pod uwagę takiego dochodu.

  • Pytanie: A czy jeśli marynarz dostanie pracę na lądzie na umowę o pracę i wtedy obowiązki podatkowe będą w Polsce na te kilka miesięcy pracy, to tutaj nie ma problemu jeśli chodzi o kredyty? Tzn brać pod uwagę dochód tylko w PLN?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *