Mężczyzna

Marynarzu daj się zaadoptować razem ze statkiem – akcja Adopt a Ship Poland.

Autor: 1 października, 2019 Zostaw komentarz


MARYNARZE  ZAPRASZAMY WAS DO WYJĄTKOWEGO PROJEKTU. TO NAJLEPSZA OKAZJA, ABY PRZEKAZAĆ NASTĘPNYM POKOLENIOM – JAK SIĘ PRACUJE NA STATKACH!!!! TO WYJĄTKOWY PROJEKT – PRZYŁĄCZCIE SIĘ KONIECZNIE!!!

 


Co  to  jest Adopt a Ship?

 

Cel: zwiększenie świadomości społecznej marynarzy, żeglugi i społeczności morskiej, szczególnie wśród młodszego pokolenia

 

Społeczeństwo często nie docenia, jak bardzo ich codzienne życie zależy od branży żeglugowej. Zwiększenie świadomości na temat międzynarodowego sektora żeglugi morskiej, funkcjonowania statku i roli marynarza powinno, miejmy nadzieję, przynieść korzyści branży, przyspieszyć przyszłą rekrutację i zachęcić więcej młodych ludzi do pracy w żegludze.

 

Programy ukierunkowane na wszystkie dzieci, począwszy od 10 roku życia, zwiększą nasz potencjał, aby wprowadzić więcej najlepszych i najzdolniejszych młodych mężczyzn i kobiet w coraz szerszą gamę ambitnych i satysfakcjonujących karier morskich i związanych z morzem, które stworzą liderów, którzy będą rozwijać przyszłość polityka morska.

 

Rozwiązanie: BEZPŁATNY program InterManager Adopt A Ship

 

Program Adopt A Ship jest DARMOWYM, użytecznym, zrównoważonym, przyjemnym i dobrze rozwiniętym narzędziem, które może pomóc w rozpoczęciu procesu podnoszenia świadomości młodych ludzi na temat marynarzy, żeglugi i społeczności morskiej, a także podkreślić znaczenie, jakie odgrywają w życiu prawie wszyscy na planecie.

 

Ponadto ta dodatkowa świadomość branży żeglugowej może być korzystna dla sposobu, w jaki świat postrzega takie kwestie, jak niesprawiedliwa kryminalizacja marynarzy, odmowa bezpiecznych portów schronienia lub marynarze przetrzymywani jako okup przez piratów.


Historia:

 

Program „Adopcja statku” został zainicjowany przez Cypryjską Izbę Żeglugową (CSC) oraz Cypryjskie Stowarzyszenie Ochrony Środowiska Morskiego (CYMEPA) w 2006 r. W celu zacieśnienia więzi między szkołami podstawowymi a marynarzami na pokładzie statków obsługiwanych przez członków CSC.

 

Kliknij ten link, aby wyświetlić czterominutowy film z CSC, który bardziej szczegółowo wyjaśnia program Adopt A Ship: https://youtu.be/jwdbamNKOoo

 

Program, wspierany przez InterManager i jego członków, rozszerzył się na Filipiny, Polskę, Indie i Grecję w 2017 i 2018 r. I Gruzję w 2019. Obecnie około 80 statków uczestniczy obecnie w programie cypryjskim, a ponad 20 statków bierze udział w polskim programie. Uczniowie biorą udział w szkołach, szkołach wyższych i domach dziecka, aw 2019 r. Oczekuje się, że co najmniej 40 000 dzieci weźmie udział w programach Adopt A Ship na całym świecie.


Jak działa podstawowy program Adopt A Ship

 

Wersje programu Adopt A Ship różnią się w zależności od kraju. Podstawowy program składa się z:

 

1)  starszy oficer (zwykle kapitan) na statku, który raz w tygodniu wymienia krótką wiadomość e-mail z klasą szkolną lub domem dziecka / schroniskiem (za pośrednictwem nauczyciela lub administratora) Jednak nie jest to reguła, ponieważ współpracowaliśmy również i z 3 oficerem, którego opisy były tak obszerne i tak interesujące, że dzieci nie potrafiły się z nim rozstać i obecnie będą brały z nim udział po raz kolejny (już z jako 2 oficerem 😊 )

2)  Dzieci otrzymują mapę świata o wymiarach 2 × 3 metry, pokazującą ścieżki morskie, których używają do śledzenia ruchu tego statku

3)  Dzieci mogą, za pośrednictwem swojego nauczyciela, zadawać pytania kapitanowi lub załodze, aby dowiedzieć się więcej o życiu na morzu


Zgłoszenia kierujcie na Ania Warszczuk admin@intermanager.org


Podobał Ci się post?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *