Związki

Instrukcja Odbioru Marynarza. Aktualna.

Autor: 15 września, 2018 Zostaw komentarz
Uaktualniona lista odbioru marynarza – śmiało dodawajcie swoje punkty. 🙂 

Przychodzi taki moment, a nawet przychodzi on kilka razy w  roku, że czas odebrać marynarza. Innymi słowy – powrót z morza. Chwila na którą czekają wszyscy bez wyjątku. Oni przebierają nogami już kilka dni przed zejściem, spakowani czekają na podmianę  jak na największą nagrodę w życiu. Czas do domu, do kobiety, do rodziny. Często mówi się, że jest to doświadczenie podobne do tego, gdy szło się na pierwszą randkę. Milion emocji, tęsknota i motyle w brzuchu wprost chcące odlecieć w niebo. Pytanie co na to dom? Gotowy????

 

No właśnie. Strona stacjonarna szykuję się do tego wydarzania jak do wesela. W końcu poświecenie zostaje wynagrodzone w postaci mężczyzny, który przybywa do domu, niczym król z wyprawy dookoła świata (dosłownie). Jest to wydarzenie tak samo ważne dla mieszkańców morza jak i lądu. Te dwa światy znowu złączą się w jeden, ten wymarzony – wspólny świat .

rzuć wszystko


Marynarze przed udaniem się w podróż do domu mają swój handover  a ich kobiet swoją checklistę. Tak jak i do pierwszej randki, tak też do odbioru marynarza trzeba się przegotować. I nie ma znaczenia czy z dworca, lotniska, przystanku czy nawet oczekiwanie następuje w domu. Każdy odbiór ma swoje zasady:

 • Porządek. Twój dom niech błyszczy jak przed wizytą prezydenta. Tu nie ma lenistwa. Wszystkie kąty gotowe na test białej rękawiczki.

 

 • Specjalne wyżywienie. Tak jak na pierwszej randce idziesz na kolację, tak tu ta kolacja powinna czekać w domu. Oczywiście słodkości też są mile widziane. Często na statkach kuchnia woła o pomstę do nieba. I tutaj, nawet zwykły schabowy może zdziałać cuda. Jeżeli nie gotujesz – zamów coś specjalnego. Ale uroczyście musi być. Jeśli nie obiad, to śniadanie lub kolacja – niech jest wyjątkowo.

 

 • Taki dzień to święto.  Dlatego zrób wszystko, co w twojej mocy aby odebrać go bezpośrednio z lotniska, czy dworca.

 

 • Jeżeli masz dzieci, zrób im dzień wolny. Niech od początku wiedzą, że dzień powrotu taty do domu to coś wyjątkowego. Stwórz im atmosferę radości. Ty też weź wolne jeżeli pracujesz.
 • Obowiązkowo, ale to obowiązkowo musisz być wystrojona. Ładnie, sexy ubrana. Po prostu – extra laska. Idziesz na pierwszą randkę. Sukienka, spódniczka cokolwiek, tak aby on padł z wrażenia. O to chodzi!!! Żartowałam. Może być i dres  – nie ma to znaczenia. Warto być jednak zadbaną, a czy w szpilkach,  czy adidasach  –  to już twój wybór.


IMG_5341

 • Jeżeli masz czas i możliwości odwiedź kosmetyczkę fryzjera. To nie grzech ładnie wyglądać. Pamiętaj czekałaś na niego tyle czasu- warto. Dla siebie warto.

 

 • Jeśli są dzieci, warto je zaangażować w przygotowania. Może obrazek  dla taty, albo wspólne pieczenie ciasteczek, plakat powitalny?

 

 • Umyj samochód. Jeżeli jedziesz nim odebrać marynarza. To nie podlega dyskusji..

 

 • Nie zapomnij o zaprowiantowaniu lodówki w jego ulubione przekąski. Piwo warto schłodzić;-)


kufle>>>

 •  Ważne. Nie spóźnij się. Lepiej przyjechać wcześniej i czekać pół dnia, niż wpaść od niechcenia spóźniona. . Jeżeli środek transportu się spóźnia, trudno. Czekaj.
 • Jest, widzisz go!!! Radość, endorfiny, rzucasz się w ramiona albo mniej spektakularnie – dusza się raduję a ty całujesz go na powitanie.
 • W domu daj mu chwilkę dla siebie. Niech sprawdzi teren, weźmie prysznic. Przygotuj kolację czy obiad. Czas dla was. Nagadajcie się.
 • Oczywiście obowiązuje cię druga kreacja- seksowna. Taka w której byś nie wyszła do ludzi. Jeżeli są dzieci czekacie(niestety), aż zasną.
 • Podobno na pierwszej randce nie idzie się do łóżka. Ale mam dobrą wiadomość – ty możesz!!! Szalej. Przecież ile to minęło czasu kiedy czułaś się kobietą? Prawdopodobnie gra wstępna w ogóle nie będzie wam potrzebna.

IMG_4836

 • Jak już miną pierwsze emocje. Daj mu zrobić śniadanie. W końcu tobie też coś się należy. Niech cię przytula ile się da. Nie spiesz się, nie planuj, żyj choć przez chwilę – chwilą!!!

 

 • Jeśli rodzina i znajomi cię atakują. Wywieź tabliczkę. Pierwszy dzień jest tylko dla Was. Prosto z lotniska do mamusi na obiad – mówimy stanowcze NIE!

 • I dalej następuje pełen relaks i wspólny świat. Dbaj o ten Świat. Bo bez wspólnej pracy nawet najlepsze przywitanie nie gwarantuje dobrego życia.

 

 • Pamiętaj, że dom to  nie hotel dla niego. Jak  już ochłonie niech zacznie żyć twoją codziennością.  I tak ma farta, że taka kobieta wita go, dba o niego, tęskni za nim, czeka, nie marudzi, kocha…..;-)
 • Po wszystkim bezpiecznie odstaw na lotnisko, dworzec itp. I kolejne kółko.

 

 


Powtarzaj te czynności przy każdym powrocie.


 

 

Pamiętaj  Tęsknota to dobre uczucie – potwierdza miłość i zabija rutynę.

Miłego kontraktu domowego

Oczywiście jeżeli masz pomysł na inne punkty tej listy – pisz w komentarzach.  🙂

Podobał Ci się post?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *