Blog

CO DAJE KOPA DO BYCIA W ZWIĄZKU NA ODLEGŁOŚĆ?

Autor: 3 sierpnia, 2017 5 komentarzy

Co daje kopa do takiej miłości ?

Wiadomo, że nie zawsze jest łatwo. Życie z ciągłymi rozstaniami w tle, dostarcza wiele różnych emocji. Tych negatywnych i pozytywnych.  Można by nawet powiedzieć , że taki rodzaj małżeństwa/związku, różni się od standardowego, jest „poza granicami” –  w przenośni i dosłownie. Przy tych wszystkich niedogodnościach związanych z miłością na odległość, pojawia się takie proste pytanie. Co tak naprawdę daje kopa do takiego życia ?

 A odpowiedzi okazuje się, że jest milion. Bo jest milion powodów dla których kocha się swojego marynarza, i milion kolejnych dla których można, a nawet trzeba polubić takie życie.

No to Go!! Liczymy  do miliona.

 

Co daje kopa do takiego życia?


 • Wspólny czas. On jest mocno doceniany przez obie strony. Ludzie którzy wiedzą ile tracą, bardziej cenią swoją wspólną codzienność.

 • Dzieci. One zawsze dają kopa. Dla nich i z nimi żyje się na co dzień, to sens życia.

20623825_1619404824778159_1996698949_n 20643940_1619404828111492_1305485299_n

 • Poczucie, że nie jest się  niewolnikiem monotonii. W takim życiu, zawsze się coś dzieje, bo zmienia się przyzwyczajenia. Raz są swoje, raz wspólne…

 

 • Powroty. No to jest  dopiero kop. Wystarczy tydzień, dwa  przed powrotem, a endorfiny szaleją. Miłość rośne w oczach, a energia rozsadza wszystko. To jest to. Jeden z ważniejszych dowodów miłości – radość z powrotów.

 

 • Też to, że nie  trzeba czekać codziennie o 17 z obiadem 🙂

 

 • Spontaniczność. W takim życiu plany bywają spontaniczne. Trudno jest „zdziadzieć”.

 

 • Wyzwania. Życie w rozstaniach, stawia codziennie naprawdę przeróżne wyzwania. Pewnie połowy z tego nie zrobiłoby się w normalnych okolicznościach.

 

 • To, że ciągle trzeba sobie udowadniać , że jest się ze sobą blisko . To motywuje do czułości, ciągłej namiętności i zwyczajnego spędzania ze sobą czasu.

 

 • Długi urlop partnera. Jednak gdy wraca nie chodzi do pracy. Jest 24h 7  dni w tygodniu dostępny.

 

 • Możliwość samorealizacji. Praca czy pasja dają ogromnego kopa. A w takim związku ma się  sporo czasu albo przestrzeni na rozwój. Samotność  trochę zmusza do pracy, czy realizacji w czymkolwiek.

20624045_1619393434779298_2136598166_n 20632330_1619393474779294_566412088_n20631392_1619393501445958_480513171_n

 • Ciekawość Świata. Morskie opowieści ze świata inspirują i napędzają do jego odkrywania. Widzi się trochę szerzej ten świat niż zwykle.

 

 • Poczucie bezpieczeństwa.  Z reguły jest tak, że nie trzeba martwić się o przysłowiowy chleb.

 

 • Świadomość tego, że nawet gdy mnie zostawi , zdradzi czy rozstaniemy się z innych powodów, ja i tak sobie świetnie poradzę. Przecież dobrze sama ogarniam wszystko, odejdzie miłość ale  mój samotny świat będzie do przewidzenia.

 

 • Wieczór z herbatą, książką, winem czy ulubionym filmem. Czyli dni, w których właściwe sama planuję jak chcę odpocząć, co zrobić? Mój czas i moja cisza.

 

 • Rodzina i znajomi. Jeśli mamy w otoczeniu dobrych ludzi, to tylko dla nas na plus. Bo nie ma nic lepszego, niż wsparcie kiedy jesteśmy same.

 

 • JEDNAK NAJWIĘKSZEGO KOPA, BEZ KTÓREGO CAŁA RESZTA NIE MA ZNACZENIA, DAJE OCZYWIŚCIE – MIŁOŚĆ. Jeśli się nie kocha tej drugiej osoby, to można się nieźle umęczyć w takim związku.

Jeśli dobrze się to ogra i szybko zrozumie, że czas osobno jest tak naprawdę wielką pozytywną częścią naszego życia. To zapewne zadziała to, bardzo motywująco i pozwoli cieszyć się ze swojej przestrzeni. ZBYT CZĘSTO ZAPOMINAMY, ŻE JEST ONA MEGA WAŻNA DLA KOBIETY.  W takim życiu można mieć ciastko i zjeść ciastko. Można być szczęśliwa mężatką,  ale też szczęśliwą niezależną kobietą, czerpiąca garściami z życia.

 

 

20622867_1619393408112634_460728636_o

Można siedzieć i truć sobie tyłek: jak mi źle i smutno( i to też przetrwać trzeba). Ale kiedyś trzeba zrozumieć  jak mamy zaje…ście. Przecież jest mąż i naprawdę fajne małżeństwo. I jest też całkiem sporo czasu tylko dla siebie, na życie dla siebie. Na pracę, dom, spokojne wieczory, pasje…
Jak wiele kobiet na co dzień o tym zapomina? A ile marzy o samotnym wieczorze z książką? Tak samo jak doceniamy wspólny czas z marynarzem, tak samo doceniajmy TEN SWÓJ WŁASNY. Bo on jest bezcenny. Łapmy swoje chwile – to naprawdę może być fajne.

 

Skutki uboczne bycia w związku z marynarzem

Nie ma co ukrywać, że takowych nie ma. Bo  oczywiście, że są i  jest ich całkiem spora lista. Relacja po części na odległość jest dość specyficzna i wymaga od uczestniczących w niej osób całkiem sporo różnych akcji, które może nie koniecznie są charakterystyczne dla typowego określenia związku.  Jednak skupmy się na skutkach ubocznych takiej relacji.
2 komentarze

CO MARYNARZ POWINIEN ROBIĆ PO POWROCIE DO DOMU ?

No  jak to co? Oczywiście leżeć, odpoczywać. W końcu się napracował, prawda? A jak  już odpocznie, to  koniecznie powinien zorganizować nam dzień, naprawić nasze niedociągnięcia, powytykać nam błędy wychowawcze, porozpuszczać dzieci. Potem oczywiście potrzebuje spokoju, aby przygotować się do kolejnego kontraktu…;-)   A figa z makiem. Oto co powinien:
2 komentarze

A NA ŚWIĘTA – KĄPIELI W SZAMPANIE, ZAWSZE ZROBIONYCH PAZNOKCI,TERMINOWYCH PODMIAN I ….

No i stało się. Kolejne święta już są. To taki specyficzny okres dla rodzin marynarskich. Bo jedni spędzają je w pełnym składzie, inni w okrojonym. Czy to jest ważne? No pewnie, że ważne ale nie najważniejsze. Tak już jest, że czasem trzeba zagryźć zęby i przetrwać ten czas. Ala warto wracać wspomnieniami do tych wspólnych świąt
0 komentarzy

9 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO PRZESUNĄĆ ŚWIĘTA.

Tyle ile nas – rodzin – tyle różnych konfiguracji wyjazdów na kontrakt. Marynarze wyjeżdżają chwilę przed świętami, w październiku czy też w okresie świątecznym, albo już w wrześniu. To z reguły jest ruletka. Bo jednak rzadko się zdarza, że podział wśród załogi jest rok na rok. Nigdy nie mamy gwarancji czy M będzie z nami na
5 komentarzy

TEGO PYTANIA, W PEWNYM MOMENCIE, NIE ZADAJE SOBIE JUŻ KOBIETA MARYNARZA.

Wiele spraw może początkowo przerażać, gdy zostajemy same. Szczególnie, gdy zostajemy pierwszy raz same z dziećmi. Każdy dzień to trochę taki chrzest bojowy. Najprostsze czynności i te powtarzalne, są najbardziej dołujące. Ale zarówno dzięki tym prostym, jak i tym trudnym wyzwaniom, przed którymi musimy nie raz stanąć bez wsparcia naszej drugiej połowy – stajemy się
0 komentarzy

Podobał Ci się post?

Komentarze (5)

 • Kasiu super tekst! Tak jak napisałaś czasem jest ciężko, ale warto iść do przodu… Zycie w takim związku z M z pewnością nie jest łatwe, ale ciekawe i o rutynie nie ma mowy :). Chyba to mi najbardziej odpowiada ;). Pamiętam taką sytuację kiedy mlodszy syn się rozchorował i starszego nie byłam w stanie zawieźć do szkoły (mieszkam raptem trzy km od miasta). Były kilkudniowe wagary ale to tylko my o tym wiemy ;). Kiedy urodziłam pierwszego syna 20 lat temu i gdy przyszedł moment kiedy zostaliśmy sami, bo mąż wypłynął – bałam się przez chwilę tej odpowiedzialności za maleństwo, tego sam na sam z nim… Ale to trwało chwilę. Codzienne obowiązki, planowanie czasu tylko dla nas z maluszkiem – zobaczyłam, że to też ma swój urok, że można, że dam radę fajnie spędzić ten czas. I tak jest do dzisiaj – przynajmniej się staram :). Naturalnie jest mi przez chwilę smutno kiedy nadchodzi rozłąka, ale już po chwili mam plan na siebie, bo nikt tego za mnie nie zrobi. Zadowolona kobieta = zadowolona żona i mama :). Za tydzień wyjeżdżam na dwa tyg wakacji – bez męża, tym razem to On mnie będzie odwoził na lotnisko ;). Nie znaczy, to także, że nie będę tęsknić. Pewnie tak, ale za to celebruję teraz ten czas tylko z nim (synowie na wakacjach). Dobrego czasu dla Was kobietki! Dobrej, życiodajnej rozłąki 🙂

  • To witaj w klubie. Ja też wyjeżdżam na kilka dni hihih. Masz rację szcześlowa kobieta to szczęśliwa mama itp. Brawo i do przodu.

 • Kasiu, spróbuj przed wrzuceniem tekstu sprawdzać go pod względem poprawności interpunkcji (przecinki w niewłaściwych miejscach). Bardzo to przeszkadza w czytaniu, a problem powtarza się w każdym kolejnym poście…

  • Bez przesady nie bądź taka drobiazgowa fajny tekst i przecież wiemy o co chodzi .Nie każdy musi być prof Miodkiem?

  • Tekst jest sprawdzony. Jeśli masz konkretne miejsce na myśli pokaż mi a ja chętnie poprawię. Coś mogło umknąć. Poprzednie również są pp korekcie. Jak się samej robi wszytsko czasem może coś umknąć ale korzystam z korektora oraz jeśli macie jakieś sugestie wystarczy info na fb. Choć to naprawdę minimalne poprawki. Pozdrawiam i dziękuję za info ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *