Finansowe

Co z kredytami walutowymi ?

Autor: 27 kwietnia, 2018 Komentarz (1)

Cieszę się, że już kolejny raz mogę publikować informacje od Mariusza i Mirosława. Współpracujemy już dość długo i wiem, że to naprawdę pomocni ludzie jeśli chodzi o kredyty. W tym roku to dość trudny temat, bo bywa, że bierzemy kredyty szukamy nieruchomości z wiedzą, że przyszły rok nam to mocno ograniczy – niestety tak może być. Większość z nas temat kredytu przerabiała albo przerabiać będzie. Dodatkowo  pewnie u sporej części osób jest to właśnie kredyt walutowy…..

Pisaliśmy już pełnomocnictwie dla żony/partnerki, o tym jak nie odpłynąć z torbami przy takim kredycie – czyli odpowiadaliśmy na najistotniejsze pytania związane z takim kredytem w przypadku rodziny marynarskiej. A dziś trochę o tym czy dalej będą to kredyty dostępne dla nas…

 

 


Dochodzą do nas pytania co dalej z kredytami walutowymi. Jest to tak ważny produkt i tak duża grupa klientów, że za pewne będzie taki produkt dostępny zawsze. Jednak wprowadzone od kilku lat zapisy prawne oraz wymogi wobec banków sprawiają, że wybór ofert mocno się ograniczył. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie działo się nadal. Zwiększane wymogi dotyczące poziomu wkładu własnego oraz podnoszone oprocentowanie spowodują jeszcze większą trudność w jego uzyskaniu. Jak pewnie Państwo wiecie, Deutsche Bank przygotowuje się do transakcji podziału swojej działalności i przeniesienia jej części do BZ WBK, w tym sprzedaży nowych produktów kredytowych. Oficjalne informacje na ten temat można odnaleźć na stronie Deutsche Banku:

https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2017.html

W tej chwili Deutsche Bank jest niewątpliwym liderem na rynku kredytów dla Marynarzy, dlatego z pełnym przekonaniem polecamy planowane inwestycje realizować w najbliższych miesiącach. Aktualnie  proces związany z otrzymaniem kredytu dla marynarza działa pełną parą, zachęcamy w rozmowach do rozpoczęcia realizacji własnych marzeń „już dziś“ – zgodnie z zasadą co masz zrobić jutro zrób dziś. Dlaczego? Ponieważ może okazać się, że kiedy zabraknie najlepszego źródła finansowania, które mamy na dzień dzisiejszy, wówczas na pewno na jakiś czas rynek kredytów walutowych zostanie mocno ograniczony a pozostałe instytucje nie mając konkurencji będą mogły podwyższać ich cenę lub ograniczać dostępność kredytu hipotecznego  np. przyjmując kryterium minimalnego dochodu, podwyższonym poziomem wkładu własnego co automatycznie spowoduje mocne ograniczenie dostępności.

Alternatywą dla walutowych kredytów mieszkaniowych są kredyty gotówkowe. Kredyt taki nadal można zaciągnąć w PLN niezależnie od waluty osiąganych dochodów. Jego maksymalna kwota na dziś to 200 000 zł a okres kredytowania nawet do 10 lat. Procesowanie jest dużo prostsze i szybsze, nie wymaga zbierania żadnych dokumentów nieruchomości, opiera się jedynie na analizie finansowej. Nie wymaga ponoszenia kosztów wyceny nieruchomości oraz ustanowienia zabezpieczeń takich jak hipoteka. Produkt taki można w każdej chwili spłacić wcześniej bez dodatkowej prowizji, nie ponosi się wtedy też kosztów zwalniania zabezpieczenia. Nieruchomością bez obciążeń również dużo łatwiej dysponować, w razie potrzeby można bez dodatkowych formalności i kosztów sprzedać czy przekazać innej osobie.

 

 

Dom z widokiem 

 

Jak to jest  u nas ?

Od około 10 lat mamy przyjemność na co dzień rozmawiać z Marynarzami z całej Polski i pomagać im w uzyskaniu korzystnego finansowania dla ich inwestycji. Dzięki tej pracy mieliśmy zaszczyt poznać wiele wspaniałych rodzin marynarskich. Odbyliśmy setki spotkań, a wspólnie z naszymi Klientami kupowaliśmy im wybrane nieruchomości, bądź stawialiśmy wymarzone domy. W ten sposób mieliśmy radość z pomocy w spełnianiu często najważniejszych życiowych planów.

Dziś aby ułatwić z nami kontakt oraz zebrać w jednym miejscu porcję przydatnych informacji na temat kredytu dla Marynarzy, założyliśmy niniejszą stronę internetową oraz profil na facebooku.

krolipartnerzy.pl

Jako przedstawiciele Deutsche Bank Polska SA mamy Państwu do zaoferowania kredyt o następujących parametrach:

– dostępne waluty kredytowania to PLN, EUR, USD i GBP

– okres kredytowania aż do 30 lat (z możliwością bezpłatnej wcześniejszej spłaty kredytu lub jego nadpłaty po 3 latach)

– możliwość uzyskania finansowania aż do 90% wartości nieruchomości (uwaga, od marynarzy śródlądowych może być wymagany wyższy wkład własny).

– finansujemy transakcje dotyczące zarówno zakupu mieszkania, działki lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, lub budowy domu na własnej działce, bądź remontu tych nieruchomości

– naszym produktem możemy również refinansować produkty w innych bankach, zarówno kredyty mieszkaniowe, jak i inne zobowiązania.

Zdolność kredytową marynarza określamy porównując jego dochody, spłacane zobowiązania oraz koszty utrzymania jego gospodarstwa domowego. Jako, że większość marynarzy nie jest objęta ubezpieczeniem społecznym, które zapewniłoby im w przyszłości emeryturę, więc do kalkulacji zdolności kredytowej, doliczamy 500 zł kosztów zawarcia takiego indywidualnego ubezpieczenia. Z kolei dochód wyliczamy na podstawie poniższych dokumentów:

– kontraktów marynarskich z dwóch ostatnich lat

– paymentów / payslipów z ostatniego roku

– książeczki żeglarskiej

– wyciągów z rachunku walutowego, na który wpływa wynagrodzenie

Dodatkowym atutem w analizie jest pozytywna historia kredytowa w raporcie BIK. Aby taką ocenę otrzymać należy posiadać produkty kredytowe w systemie bankowym i terminowo te zobowiązania spłacać.

Procedura kredytowa zazwyczaj trwa kilka tygodni i często jest procesowana pod nieobecność Marynarza, dlatego warto notarialnie ustanowić sobie pełnomocnika który w tym czasie te sprawy poprowadzi. Niezwykle ważna jest prawidłowa treść tego Aktu, dlatego każde takie ustanowienie, polecamy wcześniej konsultować z nami.

Bank udostępnia możliwość spłaty kredytu w jednym z dwóch możliwych wariantów oprocentowania:

– oprocentowaniem zmiennym – uzależnionym od 3 miesięcznej stawki bazowej

– oprocentowaniem stałym – powiązanym z jedno, dwu, trzy, czerto lub pięcioletnią stawką bazową. W tej chwili w kredycie w walucie EUR, oprocentowane uzależnione od stopy stałej jest szczególnie interesujące. Niezależnie czy Klient wybierze stopę zmienną, czy stałą na rok lub 2 lata, to i tak stawka bazowa będzie dla niego wynosić 0,00 %.


FB: @ekspercifinansowikrol

Podobał Ci się post?

Komentarze (1)

  • Złóż wniosek dzisiaj o pożyczkę osobistą, biznesową lub wielofunkcyjną, a także oferujemy pożyczki na nieruchomości. Oferujemy pożyczki o niskim oprocentowaniu 3% .Jeśli potrzebujesz więcej informacji. kontaktowy adres e-mail: boggiegroup@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *