Blog

NAJWAŻNIEJSZA DECYZJA – IWONA GUZOWSKA. Czyli o książce wyjątkowego gościa Spotkania Dla Kobiet Marynarzy 8.

Autor: 24 października, 2017 Zostaw komentarz

„NIKT NIE MA PRAWA MÓWIĆ CI JAK MASZ ŻYĆ”.

To temat prelekcji Iwony Guzowskiej na Spotkaniu dla Kobiet Marynarzy 8. Już 18 listopad 2017.

Jestem bardzo szczęśliwa, że właśnie Iwonę możemy gościć na naszym  spotkaniu. Zwłaszcza w tak wyjątkowym momencie, czyli w najgorętszym okresie  – premiery jej książki – „NAJWAŻNIEJSZA DECYZJA”. Iwona, to wojowniczka, a jej historia i przemyślenia  z pewnością będą dla naszej grupy, mocno inspirujące.  Poniżej możecie przeczytać kilka słów na temat książki, i info w jaki sposób możecie ją nabyć. Oczywiście, książki będą dostępne na Spotkaniu dla Kobiet Marynarzy 🙂 Jestem naprawdę szalenie przeszcześliwa, że tyle wspaniałych osób popiera nasz projekt. Żona Marynarza – to wspaniałe miejsce przede wszystkim dla kobiet, które łączy tak wyjątkowy styl życia, który nasz gość trochę zna….ale o tym pewnie sama już opowie.

Ja już nie mogę się doczekać. Iwonie życzę sukcesu, zresztą bez wątpienia ta książka go odniesie. 

I z tego miejsca jeszcze raz dziękuję jej za przyjęcie zaproszenia na Spotkanie Dla Kobiet Marynarzy 8.

 


„Poleciałam, walczyłam jak PITBULL – taki przydomek dał mi Włodek Szaranowicz i stało się coś niesamowitego. Przywiozłam złoty medal. Ja, dziewczynka przygarnięta z domu dziecka, wychowana w Nowym Porcie, córka alkoholika, młodociana matka”

Znamy Iwonę jako pierwszą Polkę, która w 1999 roku rozpoczęła zawodową karierę bokserską, wielokrotną mistrzynię świata i Europy w kick-boxingu, pierwszą Polkę, która zdobyła tytuł mistrzyni świata w boksie zawodowym i uzyskała tytuł Ironmana.

Teraz opowiada nam o swojej drodze na szczyt – metaforyczny i dosłowny, bo Mont Blanc też zdobyła! Widzimy trud, pot, krew i łzy, mordercze treningi i ciężkie pojedynki, siłę charakteru i upór w pokonywaniu słabości.
W pełnych ekspresji opisach chwile triumfu przeplatają się z bólem, gdy stres czy samotność stają się nie do zniesienia.
Relacja Iwony jest szczera i pełna emocji. Oprócz kariery sportowej poznajemy też sekrety trudnego dzieciństwa autorki, lata kiedy największą walkę toczyła z problemem alkoholowym swojego zastępczego ojca. Śledzimy relacje z mężczyznami i związki z polityką – przez osiem lat była posłanką, łącznikiem między polskim parlamentem a Zgromadzeniem Rady Europy. Całości w książce dopełniają rozmaite rady i rozważania. Jest więc tu cała Iwona – kobieta z sercem wojownika.

Premiera książki 25 października 2017 r.

„(…) każdy człowiek ma prawo żyć tak, jak chce, a dopóki tym nikogo nie krzywdzi, ma do tego absolutne i niezbywalne prawo”
Najważniejsza decyzja – Iwona Guzowska

Zewnętrznie silna, zdeterminowana, realizująca swoje cele. Wewnętrznie delikatna i wrażliwa – to cała Iwona. Jej historia pokazuje, że nie ma przeszkód nie do pokonania, i zachęca, by iść drogą marzeń.
Otylia Jędrzejczak

Per aspera ad astra – przez trudy do gwiazd. Takie było i jest życie Iwony Guzowskiej. Przeczołgało ją niemiłosiernie, ale nie złamało. Nie sposób nie zachwycić się tym, co pomimo wybojów udało jej się osiągnąć. Przede wszystkim jednak Iwona chce nam coś podpowiedzieć. Zabiera nas w podróż metaforyczną i niebywale pouczającą.  Nie wolno się poddawać, trzeba marzyć, a potem działać. I ma się udać, tak jak jej się udało. Poruszające to wszystko. Do żywego. Naprawdę.
Krzysztof Łoniewski, Program III Polskiego Radia

„Prawdziwa wojowniczka – w życiu i na ringu. Iwona Guzowska swoją biografią mogłaby obdarować kilka osób, takie ma intensywne życie. Jest inspirującą i silną postacią, która dla wielu kobiet jest wzorem na to, że można żyć po swojemu, i walczyć do końca”
 Sylwia Chutnik – pisarka

Najważniejsza decyzja to historia wojowniczki, motywująca do wysiłku i wytrwałości, skłaniająca do wstania z kanapy i zawalczenia o swoje życie.Ale to też książka o tym, że warto się cieszyć z drobiazgów. Być tu i teraz, żyć uważnie. To opowieść prawdziwa i wciągająca, bo wyrastająca z niezwykłych doświadczeń. Nie pozwól, by przeszłość zdeterminowała resztę życia. Doceniaj to, co jest.
Hanna Samson,  psycholożka i pisarka


Książkę możecie już zamawiać TUTAJ

logo-1

UWAGA dla uczestniczek spotkania zorganizowałam możliwość zakupienia książek na Spotkaniu Dla Kobiet Marynarzy 8, oczywiście w cenie extra:-) Będzie dostępna już od 15.30 na terenie hotelu – na pewno znajdziecie( Ja będę od piątku, więc chętni mogą się zgłaszać do mnie).

Oczywiście, po prelekcji możecie dostać  wpis od autorki i podzielić się wrażeniami z prelekcji.

 

22552842_1537549192976669_2457280283966335401_n

 

Podobał Ci się post?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *