Mężczyzna

WALIZKA MARYNARZA

Autor: Październik 1, 2016 3 komentarze

Gdy marynarz zaczyna przygodę z pływaniem, zaczyna ją też jego otoczenie. Żona, dziewczyna, rodzina. Bywa, że trudno w takich sytuacjach o odpowiedzi na najprostsze pytania. Szczególnie partnerki początkujących wilków morskich chcą się zaangażować w przygotowania do wyjazdu –  bardzo dobrze.

Ważne aby nie odcinać się od siebie w takiej chwili. Jego świata  na morzu,  nigdy  nie poznamy w takim stopniu  jak tego na lądzie. To jednak wcale nie znaczy, że mamy unikać wspólnych przygotowań do kontraktu. Dlatego aby pomóc im, chociażby w pakowaniu,  warto zapoznać się z listą rzeczy potrzebnych na morzu. Oczywiście musimy sobie to trochę wypośrodkować. Przecież kontrakty są różnej długości. A to oznacza, że  marynarze zabierają walizki różnej wielkości z różną ilością swoich skarbów. Punkt wyjścia jednak się przyda.

 


 CO POWINNO ZNALEŹĆ SIĘ W WALIZCE MARYNARZA:

 

 • Laptop
 • Czytnik e-booków
 • Smartfon.
 • Słuchawki.
 • ZASILACZE bo jak zapomnisz to na statku sobie nie kupisz.

 • Kosmetyczkę.
 • Podstawowe leki.
 •  Luźne ubrania w których można chodzić po statku.
 •  Ubrania sportowe na siłownię.
 •  Słodycze albo inne rarytasy (Kabanosy, ulubione przyprawy. Wszystko zależy od statku i tego co na nim jest).
 • Kolekcję filmów/seriali, muzyki, książki.
 •  Komplet dokumentów marynarskich, paszport bilety, numery tel. Do agentów w porcie zamustrowania.
 •  Karta kredytowa – koniecznie bo debetowa nie zawsze działa.
 •  Pieniądze- lokalne albo/i dolary.
 •  Karty sim – na każdy port inna.

10410116_1073940242662260_4859408674807740118_n

DODATKOWO:

Zdjęcia najbliższych (świetnie sprawdza się foto książka. Sprawdź ten wpis TUTAJ )

Druga połowa zawsze może dać coś extra albo potajemnie wrzucić do walizki. Chociażby romantyczny liścik, słodką czekoladę z dedykacją, coś sexy itp)

Oczywiście pakujemy dzieci, żonę albo dziewczynę!!!

woreczki

WAŻNE!

W bagażu podręcznym można mieć tylko 1 litr płynów ale w pojemnikach maks po 100 ml – najlepiej w przezroczystych ( takie buteleczki są już właściwe we wszystkich drogeriach)

IMG_2839

Do bagażu głównego pakujemy tylko rzeczy, które w razie zaginięcia nie spowodują zawału. Warto posegregować (Woreczki TUTAJ)

Wszystko co ważne, wartościowe jak i kosmetyczka, powinny być w bagażu podręcznym(prysznic na lotnisku też się zdarza).


SPOKOJNEJ PODRÓŻY


 

 

14488960_1284558708262774_1104893220_o

Podobał Ci się post?

Komentarze (3)

 • Check Listę mam opanowaną do perfekcji. Mąż się pakuje – ja wypytuję czy wszystko zabrał:) Oczywiście w walizce obowiązkowo musi znaleźć się niespodzianka. Najczęściej słodka:)
  No i obrazki/ laurki lub inne cud rękodzieła od Dzieci….

 • Najważniejsze są skarpetki i bielizna 😀 Poważnie mówię , sam się zawsze pakuję , choć moja dziewczyna pomaga mi , ile tylko może . Skarpetek , bokserek i luźnych koszulek nigdy dość . Na statkach nic tak się nie zużywa z garderoby jak wyżej wymienione przeze mnie jej części. Poza tym dobrze zabrać duuużo e-booków , filmów itp. Kilka razy zdarzyło mi się , że na szipie nie było ani jednej książki poza , oczywiście , publikacjami zawodowymi. Jeżeli ktoś lubi czytać w wolnych chwilach (tak jak ja) to jest to wyposażenie niezbędne , jak szczoteczka do zębów. Należy również wziąć w miarę dużo kosmetyków, pasty do zębów, szampony, kremy, żele pod prysznic itp. Czasem można w porcie coś tam dokupić ,ale bywają sytuacje, gdzie przez 2 – 3 miechy nie ma możliwości wyjścia do sklepu w żadnym porcie ( mnóstwo pracy przy rozładunkach, załadunkach, szybkie wejście i wyjście z portu). Wtedy, bez tych podstawowych elementów wyposażenia , jesteśmy w czarnej d…ie 😀

 • Mój Mąż pakuje sie sam.Oczywiście pyta się dość retorycznie 😉 co ma wziąć i co ja myślę …ale pakuje się samodzielnie.Pakuje się zawsze dzieląć rzeczy na pół tzn. od niedawna wrocił do starodawnego swojego obyczaju pakowania się do worka marynarskiego plus waliza na kółkach.Dzieli na pół na wypadek gdyby któryś z zestawów zaginął ,co niestety miało już miejsce…
  Nie bierze ze sobą nigdy karty kredytowej ani debetowej.Nie posiada jest jej wielkim przeciwnikiem karty jako takiej jak i kredytów,których nie zaciąga.Zawsze jedzie z gotówką dollary ewentualnie eurasy.Nie bierze filmów ani e booków.Leki? Nie choruje nie przyjmuje żadnych leków .Ze dwa razy w zyciu brał na statku antybiotyki.
  Bierz ze sobą oprócz rzeczy oczywistych typu pakiet dokumentów zawodowych zdjęcia żony,dzieci ,psa i kota;)))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *