Szlachetna Paczka – Pomagamy Pani Natalii
W tym roku postanowiłam zgłosić Nas do akcji Szlachetna Paczka
Wybrałam Kaszuby (Kartuzy) jako, że to rejon mi bliski.
Spośród wszystkich potrzebujących wybrałam P. Natalię i jej 3 dzieci. Uważam, że to właśnie my powinnyśmy wspierać samotne matki. Każda z nas w minimalnym stopniu jest w stanie wyobrazić sobie taką sytuację.
Lista rzeczy, które zebraliśmy. Wartość wszystkich darów jakie otrzymała od nas rodzina Pani Natalii szacuję na ok 2500-3000 zł – Brawa dla Was :
2 nowe krzesła do biurka
3 nowe kurtki dla dzieci
3 nowe pary butów
Wymarzone nowe zabawki dla dzieci, lego, barbie, piesek itp. Przynajmniej po 2 prezenty na dziecko.
2 kartony jedzenia
1 karton artykułów szkolnych
1 karton jedzenia dla najmłodszego, kaszki itp
1,5 kartonu ubrań od was w b. Dobrym stanie w tym kurtki dla pani Natalii i buty dla najmłodszego i najstarszego
Upominki i kartki z życzeniami dla Pani Natalii
Koc.
To chyba wszystko;-)O 10.30 spotkałam się z wolontariuszką ze Szlachetnej Paczki dalej pojechaliśmy do Pani Natalii i jej dzieci. Miałam ze sobą mojego małego 5-letniego już prawie pomocnika.
Wierzę, że wszystko się podobało, bo radość była widoczna w oczach dzieciaków jak rozpakowywały prezenty. Pani Natalia prosiła przekazać wszystkim podziękowanie i najlepsze życzenia świąteczne. Dostaliśmy laurkę i kartkę od dzieci na pamiątkę.
Magda, Aga, Ania, Ania,Ania, Monika, Patrycja, Legal Marine – Mateusz Romowicz, Lucyna i wszyscy inni. Paczki przyszły również ze Szczecina, Wrocławia, Łodzi- dziękuję wszystkim, których nie wymieniłam a się dołączyli- w przyszłym roku też robimy szlachetną paczkę.
Zanim zaczęła się zbiórka:
Jak możecie pomóc?
Jest to rodzina 4- osobowa.
– Pani Natalia ( 28 l.) jest matką trójki dzieci ( Roberta- 9., Wiktorii- 7 l., Bartosza – 1 r) jest w trudnej sytuacji życiowej od dwóch lat kiedy to zmarła matka Pani Natalii, która wspierała finansowo rodzine. W ubiegłym roku urodził się najmłodszy syn Pani Natalii – Bartosz i Pani Natalia musiała zrezygnować z pracy przy obróbce bursztynu. Wtedy to sytuacja materialna rodziny jeszcze bardziej się pogorszyła.
Rodzina najbardziej potrzebuje
– żywności
(przyda się herbata, kawa, ryż, kasze, makaron, mąka, cukier, dźem, konserwy mięsne, rybne konserwy, warzywa w puszkach
również mile widziane produkty dla niemowląt mleko w proszku, kaszki, przeciery, soczki
krzesła obrotowe dla Roberta i Wiktorii ( potrzebne do nauki)
– ciepła odzież i buty na nadchodzącą zimę dla dzieci ale i dla Pani Natalii również by się przydała
– kołdry, koce i poduszki
– artykuły szkolne: farbki, kredki, bloki, zeszyty itp.
– ewentualnie od nas dodatkowo zabawki dla dzieci:-)
Poniżej rozmiary odzieży i obuwia dla rodziny.
Lp
|
Imię
|
Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe)
|
Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)
|
Rozmiar
|
Sylwetka
|
Uwagi
|
1
|
Natalia
|
zimowa
|
kurtka
|
160
|
szczupła
|
brak
|
2
|
Robert
|
zimowa
|
kurtka
|
140
|
szczupły
|
brak
|
3
|
Wiktoria
|
zimowa
|
kurtka
|
130
|
szczupła
|
brak
|
4
|
Bartosz
|
zimowa
|
kurtka
|
2-3 lata
|
brak
|
brak
|
Lp
|
Imię
|
Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)
|
Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.)
|
Rozmiar
|
Uwagi
|
1
|
Natalia
|
zimowe
|
kozaki
|
39
|
|
2
|
Robert
|
zimowe
|
kozaki
|
37
|
|
3
|
Wiktoria
|
zimowe
|
kozaki
|
30
|
|
4
|
Bartosz
|
różne
|
kozaki 2-3 lata |
Komentarze (10)
Artykuły dla niemowląt i spożywka – reszta już właściwie jest
Jak wygląda bieżąca sytuacja? Co jeszcze można podesłać?
Co jest jeszcze potrzebne:
Buty zimowe dla pani Natalii 39 rom. i dla dzieciaków chłopięce 37 i dziewczęce 30
Spożywka
drobne upominki pod choinkę dla rodziny
Za parę dni powiem wam więcej – dostanę resztę paczek i ocenię na czym stoimy.
Jutro wszystko napiszę 🙂
Hej, masz może jakąś listę, co już mamy, bo to trochę takie przygniatające patrząc na tyle pozycji.
Szukam zdjęcia, na którym mały chłopiec przebrany za marynarza, przytula dziewczynkę… Widziałam je kiedyś, gdzieś na stronie typu demotywatory, kwejk i nie mogę znaleźć :/
Jest w zdjęciach na fb / zonamarynarza zapraszam tam na pewno znajdziesz bo kiedyś wrzucałam. Pozdrawiam
Pomagać to piękna rzecz, zwłaszcza jeśli potrzebującym są dzieci. Pomagamy, święta to zwłaszcza idealny moment 🙂 <3