Blog

Kredyt dla Marynarza 2022

Autor: 23 grudnia, 2021 Komentarz (1)

Marynarze, to wyjątkowa grupa klientów. Zazwyczaj bardzo dobrze wynagradzana, często z dużymi oszczędnościami. Jednak pomimo tych atutów pozyskanie przez nich kredytu jeszcze przed pandemią nie było najłatwiejsze. Ostatnie miesiące i zmiany na rynkach finansowych, przysporzyły dodatkowych trudności, ale mimo wszystko skuteczne kredytowanie jest nadal możliwe, ważne jest jednak wcześniejsze dobre przygotowanie do tych starań, z pomocą doświadczonego eksperta.

Specyfika formy zatrudnienia Marynarzy, otrzymywanie wynagrodzenia tylko w niektórych miesiącach w roku, duża elastyczność w zmianie pracodawców, zmienność waluty dochodu, niestandardowe rozliczenia podatkowe, były i są „przeszkodami nie do przeskoczenia” dla dużej liczby banków. Dodatkowo wprowadzony wymóg zachowania zgodności waluty kredytu z główną walutą dochodu gospodarstwa domowego spowodowały, że liczba dostępnych ofert została mocno ograniczona.

Pandemia, kwarantanny, związane z nimi utrudnienia w podróżach, zerwane łańcuchy dostaw, to wszystko spowodowało, że nastawienie banków do tej formy uzyskiwania dochodu jeszcze bardziej się zaostrzyło. Czarę goryczy przelał Brexit i zaprzestanie publikowania stawek LIBOR. Czy rok 2022 rok odmieni tę tendencję? Utrzymujące się wysokie ceny nieruchomości, rosnąca inflacja i nadal bardzo niskie bazowe stopy procentowe kredytów walutowych powodują, że wymagania banków wobec Marynarzy postawione są wysoko, a i proponowana cena kredytu jest wyższa niż produkty złotówkowe.

Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się oferty łączenia dochodów walutowych Marynarza z dochodami Małżonki czy Partnerki z pracy w Polsce. Czasami pozwala to na udzielenie kredytu w PLN (pomimo wyższych dochodów w walucie obcej). Jednak wymaga to dokonania bardzo precyzyjnych wyliczeń czy taki wariant będzie w danej sytuacji możliwy, bo wiąże się z przyjęciem jedynie części dochodu Marynarza do kalkulacji, a do tego sprawdzenia potrzebna jest pomoc eksperta.

Przy niższych kwotach kredytu (do 200 000 zł), warto przeanalizować także możliwość finansowania kredytem bez hipoteki. Taki produkt niezabezpieczony można uzyskać w ciągu kilku dni, bez przedstawienia dokumentów nieruchomości, bez dodatkowych kosztów wycenienia nieruchomości, ustanowienia hipoteki i późniejszego jej zwalniania oraz dodatkowych zabezpieczeń typu ubezpieczenie pomostowe, na życie, nieruchomości, od utraty pracy, niskiego wkładu własnego itp.

Dlatego mając już kilkunastoletnie doświadczenie w codziennej pracy z Marynarzami z całej Polski, chcielibyśmy zaproponować Państwu pomoc w skutecznym i korzystnym uzyskaniu finansowania dla planowanej przez Państwa inwestycji. Jesteśmy Ekspertami Finansowymi firmy Król i Partnerzy. Chętnie wyliczymy dla Państwa zdolność kredytową, ocenimy możliwość udzielenia alternatywnego kredytowania w PLN lub bez hipoteki, pomożemy oszacować koszty kredytu, skompletować potrzebne dokumenty, a także będziemy wsparciem w sprawach technicznych takich, jak ocena stanu prawnego interesującej Państwa nieruchomości czy kontakt z deweloperem, sprzedawcą lub firmą budowlaną. Zapraszamy do kontaktu już na wczesnym etapie, na długo przed wystąpieniem o kredyt. To pomaga nam ocenić jak przygotować się do zaciągnięcia takiego kredytu, jak zwiększyć swoje szanse na jego uzyskanie i kiedy dokładnie możemy o niego zawnioskować.

Najważniejsze parametry proponowanego kredytu:

– dostępne waluty kredytowania to PLN, EUR, USD, GBP, NOK, SEK,

– możliwość minimalizowania wkładu własnego,

– nawet do 30 lat kredytowania,

– możliwość zastosowania kilkudniowej ekspresowej procedury kredytowej,

– finansujemy transakcje dotyczące zarówno zakupu mieszkania, działki lub domu na rynku wtórnym i pierwotnym, bądź budowy domu na własnej działce,

– tym produktem możemy również refinansować poniesiony wkład własny (również zakup nieruchomości za gotówkę), a także produkty w innych bankach, zarówno kredyty mieszkaniowe, jak i inne zobowiązania.

Dokumenty przydatne do analizy:

– książeczka żeglarska,

– kontrakty marynarskie z 2 ostatnich lat,

– paymenty z 2 ostatnich lat,

– historia wpływów wynagrodzenia z 2 ostatnich lat,

Pełnomocnictwo

Zakup lub budowa nieruchomości i zaciągnięcie kredytu na ten cel wymagają osobistej obecności Klienta, podejmowania wielu czynności, składania dokumentów i oświadczeń. Dlatego myśląc o tego rodzaju inwestycji Marynarz powinien notarialnie ustanowić pełnomocnika, który pod jego nieobecność będzie mógł prowadzić sprawy w jego imieniu. Postęp technologiczny daje wiele możliwości, większość Marynarzy w trakcie rejsu ma ciągły dostęp do Internetu, dzięki czemu my eksperci finansowi możemy przesyłać mu takie dokumenty, jak decyzja kredytowa lub wzór umowy kredytowej. Dzięki takim aplikacjom jak WhatssApp lub Signal możemy na bieżąco telefonować by omawiać wszelkie szczegóły, jednak wszelkie ustalenia swoim podpisem w imieniu Marynarza musi potwierdzić jeszcze jego pełnomocnik, dlatego jego ustanowienie jest tak ważne. Szerzej temat pełnomocnictwa do reprezentowania Marynarza omawialiśmy w artykule, na naszej stronie internetowej:

https://krolipartnerzy.pl/kredyt-dla-marynarza/pelnomocnictwo-dla-marynarza/


Szeroko tematykę zakupu swojej wymarzonej nieruchomości i pierwszych kroków na tym rynku, omówiliśmy w naszej najnowszej publikacji – książce „Nareszcie Własny Dom Droga od marzeń do ich realizacji” – wszystkich czytelników Portalu Morskiego zachęcamy do zapoznania się z nią

https://www.krolipartnerzy.pl/ksiazka/

Teraz z kodem: kredytdlamarynarza -10%


Zachęcamy także do pobrania naszego e-booka dedykowanego marynarzom. W chwili obecnej za 0 zł

https://www.krolipartnerzy.pl/produkt/kredyt-dla-marynarza/

Na wiele pytań związanych z kredytem hipotecznym odpowiedzieliśmy na naszym blogu w specjalnym odcinku w formule question & answer zatytułowanym „Kredyt na dom – wszystko, co chcesz wiedzieć”.

https://krolipartnerzy.pl/kredyt-na-dom-wszystko-co-chcesz-wiedziec/

Zachęcamy także do śledzenia naszego autorskiego cyklu vlogów i podcastów pt. „Nareszcie Własny Dom”, w którym omawiamy rozmaite tematy związane z zakupem lub budową nieruchomości, kredytem hipotecznym czy zabezpieczeniem finansowym rodziny.

https://www.youtube.com/channel/UCNHd1_wlDsYnMzZveT4KHhA

W tej chwili Eksperci Król i Partnerzy prowadzą sprawy rodzin marynarskich nie tylko z okolic Trójmiasta i Szczecina, ale z całej Polski. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i wypracowanym efektywnym ścieżkom procesowania mamy wiele przykładów, że nawet klienci, którzy początkowo sami bez powodzenia starali się o finansowanie, po nawiązaniu współpracy z nami otrzymywali kredyt w bankach, gdzie wcześniej im odmówiono.

Zapraszamy do kontaktu i współpracy!

Eksperci Finansowi Król i Partnerzy

tel.: 661 677 277

e-mail: biuro@krolipartnerzy.pl

www.krolipartnerzy.pl

https://www.facebook.com/krolipartnerzy/

Podobał Ci się post?

Komentarze (1)

  • finrada pl mają na stronie sekcje z przydatnymi artykułami na temat finansów i poradami dotyczącymi planowania finansowego, nie widziałem takiej sekcji w innych serwisach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *