Finansowe

W co inwestować „dolary” ?

Autor: 7 czerwca, 2018 5 komentarzy
Nadal jest tak, że większość marynarzy, jeśli chodzi o zabezpieczanie, musi  liczyć na siebie i  swoje oszczędności. Jednak też rośnie liczba takich, którzy mają możliwości skorzystania z programów emerytalnych w firmach zagranicznych w których pracują. I  to jest ogromny plus.

Pracując w Polsce (nam kobietom) trudniej jest  określić, to  jak  będzie wyglądała nasza emerytura. Bywa, że nie pracujemy, a jeśli nawet to nasze składki z reguły są na niskim poziomie. To  czego możemy się spodziewać w przyszłość, raczej optymizmem nas nie napawa. Bo sytuacja na tym polu pewna nie  jest. Następstwem tego,  w naszym przypadku,  jak i w przypadku marynarzy – jest łączenie sił i inwestowanie tak, aby się zabezpieczyć na przyszłość. I tu natknąć się możemy na bardzo rożne opcje. Choć głównie są to inwestycje w mieszkania i  inne nieruchomości. Możemy sobie trochę w tym temacie podyskutować, licząc na to, że wzajemnie jakoś sobie pomożemy. Bo każdy z nas na swój sposób, stara  sie coś wymyślić.

Inwestujemy, chcemy inwestować w firmy, pensjonaty, mieszkania na stały wynajem, albo krótkoterminowy. Żyjemy w takich czasach, że doskonale zdajemy sobie sprawę, że z ZUS-u, raczej  będzie nam ciężko wyżyć na stare lata. A oszczędzanie i  inwestowanie jest właściwe naszym obowiązkiem.

Marynarz wraca z morza, przywozi „dolary” i zaczyna się szaleństwo: wyjazdy , zakupy ….nie wiem czy takie przekonanie jeszcze trwa, trudno to określić. Jestem przekonana, że większość z nas gdzieś chce te pieniądze ulokować, tak aby jakiś zysk  jednak przynosiły. Dlatego oszczędzamy.

Wiele jest firm, które w tym pomagają. Choć z reguły, to zwykłe firmy, które pośredniczą w nieruchomościach. Idzie też moda, czy bardziej pojawia się taka odwaga, albo przekonanie, że można inwestować w lokale z najemcami ( popularne sieciówki ). To  więcej niż nieruchomości, pytanie tylko czy dla nas odpowiednie? Nie wiem. Każdy musi określić to swoją miarą.  Jednak  korzystając z okazji doświadczonych ludzi, których miałam przyjemność poznać, postanowiłam im zadać kilka pytań w temacie właśnie tego typu nieruchomości/inwestycji. Ciekawi mnie też wasze zdanie odnośnie takich inwestycji, może ktoś z Was działa w ten sposób? Piszcie w komentarzach śmiało.

 

 

 1. Wiemy, że sytuacja jeśli chodzi o emerytury jest w dzisiejszych czasach mało przewidywalna. Czy to ZUS, czy KRUS, to nie mamy pewności jak będzie to wyglądało za 20- 30 lat. Dlaczego nieruchomości mają być alternatywą, albo dodatkowym zabezpieczeniem?

Na przestrzeni ostatnich lat inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze. Wynika to z faktu, że ten typ inwestycji jest w stanie zapewnić zarówno stabilny dochód płynący z wynajmu jak również wzrost wartości kapitału, poprzez wzrost wartości samej nieruchomości. Posiadanie własnej atrakcyjnej nieruchomości może być więc nie tylko dodatkowym, ale wręcz głównym źródłem dochodu na emeryturze.

 

 1. Mieszkania czy lokale? A może to i to?

 

Dobrze położny lokal, wynajęty popularnej sieci będzie przynosił wysoki dochód oraz minimalizował konieczność ciągłego nadzoru nad najemcą oraz ograniczał jego rotację.  Najemcy sieciowi podpisują umowy w różnych wariantach: 3, 5, 10 letnich z  możliwością przedłużenia. Większość kosztów takich jak:  drobne remonty, aranżacja i bieżące utrzymanie pokrywa najemca. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż jeden lokal komercyjny może być bardziej korzystny niż posiadanie kilku mieszkań. Średni stopa zwrotu z mieszkań to ok 4-5% w skali roku, podczas gdy z lokalu komercyjnego wynosi 7-10%.

 

 1. Jak wygląda współpraca z Wami w czym pomagacie. Czy to zwykłe pośrednictwo? 

Nasza firma otacza opieką klienta od pierwszego spotkania aż do samej finalizacji umowy. W trakcie procesu zakupu służymy radą i pomocą w kwestii wyboru rodzaju nieruchomości. Analizujemy zapisy umów najmu, aby wykluczyć wszelkie wątpliwości. Współpracujemy z kancelariami specjalizującymi się w prawie cywilnym oraz podatkowym, a także za pośrednictwem naszych partnerów wspieramy klientów w uzyskaniu finansowania bankowego. Również po zakończeniu procesu jesteśmy do dyspozycji klienta zarówno w sprawach bieżących jak i w ewentualnym poszukiwaniu innego najemcy celem ponownej komercjalizacji obiektu.

 

 1. Czy znacie specyfikę zawodu marynarza, współpracowaliście już tym sektorem?

Wszyscy pracownicy naszej firmy mają wieloletnie doświadczenie z tą grupą zawodową. Doskonale znamy specyfikę pracy marynarzy – to tez nasi klienci . Wiele spraw załatwialiśmy na odległość.

 

 1. Jak się mają takie inwestycje w lokale ze stabilnym i gwarantowanym zyskiem do sytuacji prawnej marynarza i jego rodziny?

Są różne możliwości zakładania działalności np. jednoosobowa działalność gospodarcza lub spółki na bazie prawa spółek handlowych. Istnieje wiele wariantów, gdzie dochody z tytułu najmu lokali komercyjnych nie będą łączyć się z dochodami zza granicy, nasi klienci, również w tym zakresie mogą czuć się bezpieczni.

6.Czy taka inwestycja jest dziedziczona ?

Przy posiadaniu prawa własności do lokalu komercyjnego, podlega ono takim samym prawom dziedziczenia jak dla innych nieruchomości np. mieszkania. Co więcej – większość najemców sieciowych wyraża zgodę, aby na podstawie przepisów kodeksu cywilnego, w chwili przekazania nieruchomości nowemu właścicielowi, prawa wynikające z umowy najmu pozostały takie same.

 

    7.Czy razem z drugą osobą możemy inwestować wspólnie?

Dzięki współpracy z innymi osobami można nabyć większy lokal lub przykładowy tzw. mini rental park składający się z kilku lokali. Taka inwestycja zwiększy nasz dochód oraz zminimalizuje ryzyko związane ze zmianą najemcy.

     8 . Jak Kwota jest wymagana do inwestowania w lokale komercyjne.

Ceny lokali komercyjnych zaczynają się od 500.000 zł (podobnie jak mieszkanie ). Za taką kwotę możemy zakupić pojedynczy lokal usługowy. W przypadku lokalu wynajętego przez popularne sieci spożywcze, tekstylne czy drogeryjne trzeba dysponować kapitałem już większym. Należy pamiętać, że dodatkowym źródłem kapitału może być kredyt bankowy, który będzie spłacany z płaconego przez najemcę czynszu.

Rozmowa z :

Rafał Pierzchliński
Tel: 604 103 661
rafal.pierzchlinski@higasa.pl

http://www.higasa.pl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Możemy sobie z czasem ten temat rozszerzyć. Bo wiedzieć zawsze warto. Nie widzę zbytnio na rynku produktów, które bez naszego działania i zaangażowania taką emeryturę mogłyby  nam zapewnić. A oszczędzanie i inwestowanie zawsze zależy od nas – i to jest  plus. Choć długa droga do tego, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Może macie jakieś inne pomysły, albo pytania do Rafała? Śmiało piszcie w komentarzach jak wy rozwiązujecie ten temat. Może właśnie podpowiemy sobie coś, dowiemy się czegoś nowego. Czy to mieszkania, firmy, lokale ?

Podobał Ci się post?

Komentarze (5)

 • XTB, tam masz porządny system do inwestowani w forexa – xstation. Jeśli interujesz się tematem, to na pewno go znasz. Ma porządną analitykę, no i można działać bez wykładania jakichkolwiek środków. Najlepiej zaczynać na demie. A czy polecam działanie z walutami? Nie liczy się moda, tylko wasza wiedza. Można dużo zyskać, ale można dużo stracić. Kluczowa jest znajomość rynku, narzędzi – to nie jest taka prosta sprawa.

 • Czyli rozumiem, że jest jeden właściwy sposób oszczędzania?
  Niezła reklama.

  • „Inwestujemy, chcemy inwestować w firmy, pensjonaty, mieszkania na stały wynajem, albo krótkoterminowy. Żyjemy w takich czasach, że doskonale zdajemy sobie sprawę, że z ZUS-u, raczej będzie nam ciężko wyżyć na stare lata. A oszczędzanie i inwestowanie jest właściwe naszym obowiązkiem”.
   ” o więcej niż nieruchomości, pytanie tylko czy dla nas odpowiednie? Nie wiem. Każdy musi określić to swoją miarą”.
   ” Następstwem tego, w naszym przypadku, jak i w przypadku marynarzy – jest łączenie sił i inwestowanie tak, aby się zabezpieczyć na przyszłość. I tu natknąć się możemy na bardzo rożne opcje.”

   —-artykuł jest własnie o nieruchomościach ale absolutnie nie ma nigdzie info, że to jedyna forma inwestycji. Choć bardzo często ( szczególnie mieszkania) jeśli chodzi o marynarzy.

   Pozdrawiam 🙂

 • Hmmm, to ile trzeba zarabiać,żeby inwestować ? Po 26 latach uzbierane dopiero na mały domek,a gdzie tu inwestycja w inne nieruchomości ? Tak dobrze to Rodziny Marynarskie nie maja chyba raczej,albo my jacyś nie hallo. No i najlepsze ,żeby firma pomogała ,,inwestować,, czyli generowanie dodatkowych kosztów . Najlepiej to jak żona pracuje i oszczędza to zawsze coś będzie.

  • Najważniejsze, żeby oszczędzać. 🙂 🙂
   A jeśli ktoś chce inwestować w lokale z najemcą to pomoc mu się przyda. 🙂 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *