MENU

5 komentarzy Kobieta, Magazyn, Na poważnie, Uncategorized

CO DAJE KOPA DO BYCIA W ZWIĄZKU NA ODLEGŁOŚĆ?

blur-1868449_1920

Co daje kopa do takiej miłości ?

Wiadomo, że nie zawsze jest łatwo. Życie z ciągłymi rozstaniami w tle, dostarcza wiele różnych emocji. Tych negatywnych i pozytywnych.  Można by nawet powiedzieć , że taki rodzaj małżeństwa/związku, różni się od standardowego, jest „poza granicami” –  w przenośni i dosłownie. Przy tych wszystkich niedogodnościach związanych z miłością na odległość, pojawia się takie proste pytanie. Co tak naprawdę daje kopa do takiego życia ?

 A odpowiedzi okazuje się, że jest milion. Bo jest milion powodów dla których kocha się swojego marynarza, i milion kolejnych dla których można, a nawet trzeba polubić takie życie.

No to Go!! Liczymy  do miliona.

 

Co daje kopa do takiego życia?


 • Wspólny czas. On jest mocno doceniany przez obie strony. Ludzie którzy wiedzą ile tracą, bardziej cenią swoją wspólną codzienność.

 • Dzieci. One zawsze dają kopa. Dla nich i z nimi żyje się na co dzień, to sens życia.

20623825_1619404824778159_1996698949_n 20643940_1619404828111492_1305485299_n

 • Poczucie, że nie jest się  niewolnikiem monotonii. W takim życiu, zawsze się coś dzieje, bo zmienia się przyzwyczajenia. Raz są swoje, raz wspólne…

 

 • Powroty. No to jest  dopiero kop. Wystarczy tydzień, dwa  przed powrotem, a endorfiny szaleją. Miłość rośne w oczach, a energia rozsadza wszystko. To jest to. Jeden z ważniejszych dowodów miłości – radość z powrotów.

 

 • Też to, że nie  trzeba czekać codziennie o 17 z obiadem :-)

 

 • Spontaniczność. W takim życiu plany bywają spontaniczne. Trudno jest „zdziadzieć”.

 

 • Wyzwania. Życie w rozstaniach, stawia codziennie naprawdę przeróżne wyzwania. Pewnie połowy z tego nie zrobiłoby się w normalnych okolicznościach.

 

 • To, że ciągle trzeba sobie udowadniać , że jest się ze sobą blisko . To motywuje do czułości, ciągłej namiętności i zwyczajnego spędzania ze sobą czasu.

 

 • Długi urlop partnera. Jednak gdy wraca nie chodzi do pracy. Jest 24h 7  dni w tygodniu dostępny.

 

 • Możliwość samorealizacji. Praca czy pasja dają ogromnego kopa. A w takim związku ma się  sporo czasu albo przestrzeni na rozwój. Samotność  trochę zmusza do pracy, czy realizacji w czymkolwiek.

20624045_1619393434779298_2136598166_n 20632330_1619393474779294_566412088_n20631392_1619393501445958_480513171_n

 • Ciekawość Świata. Morskie opowieści ze świata inspirują i napędzają do jego odkrywania. Widzi się trochę szerzej ten świat niż zwykle.

 

 • Poczucie bezpieczeństwa.  Z reguły jest tak, że nie trzeba martwić się o przysłowiowy chleb.

 

 • Świadomość tego, że nawet gdy mnie zostawi , zdradzi czy rozstaniemy się z innych powodów, ja i tak sobie świetnie poradzę. Przecież dobrze sama ogarniam wszystko, odejdzie miłość ale  mój samotny świat będzie do przewidzenia.

 

 • Wieczór z herbatą, książką, winem czy ulubionym filmem. Czyli dni, w których właściwe sama planuję jak chcę odpocząć, co zrobić? Mój czas i moja cisza.

 

 • Rodzina i znajomi. Jeśli mamy w otoczeniu dobrych ludzi, to tylko dla nas na plus. Bo nie ma nic lepszego, niż wsparcie kiedy jesteśmy same.

 

 • JEDNAK NAJWIĘKSZEGO KOPA, BEZ KTÓREGO CAŁA RESZTA NIE MA ZNACZENIA, DAJE OCZYWIŚCIE – MIŁOŚĆ. Jeśli się nie kocha tej drugiej osoby, to można się nieźle umęczyć w takim związku.

Jeśli dobrze się to ogra i szybko zrozumie, że czas osobno jest tak naprawdę wielką pozytywną częścią naszego życia. To zapewne zadziała to, bardzo motywująco i pozwoli cieszyć się ze swojej przestrzeni. ZBYT CZĘSTO ZAPOMINAMY, ŻE JEST ONA MEGA WAŻNA DLA KOBIETY.  W takim życiu można mieć ciastko i zjeść ciastko. Można być szczęśliwa mężatką,  ale też szczęśliwą niezależną kobietą, czerpiąca garściami z życia.

 

 

20622867_1619393408112634_460728636_o

Można siedzieć i truć sobie tyłek: jak mi źle i smutno( i to też przetrwać trzeba). Ale kiedyś trzeba zrozumieć  jak mamy zaje…ście. Przecież jest mąż i naprawdę fajne małżeństwo. I jest też całkiem sporo czasu tylko dla siebie, na życie dla siebie. Na pracę, dom, spokojne wieczory, pasje…
Jak wiele kobiet na co dzień o tym zapomina? A ile marzy o samotnym wieczorze z książką? Tak samo jak doceniamy wspólny czas z marynarzem, tak samo doceniajmy TEN SWÓJ WŁASNY. Bo on jest bezcenny. Łapmy swoje chwile – to naprawdę może być fajne.

 

bare-1986105_1920

TEGO PYTANIA, W PEWNYM MOMENCIE, NIE ZADAJE SOBIE JUŻ KOBIETA MARYNARZA.

Wiele spraw może początkowo przerażać, gdy zostajemy same. Szczególnie, gdy zostajemy pierwszy raz same z dziećmi. Każdy dzień to trochę taki chrzest bojowy. Najprostsze czynności i te powtarzalne, są najbardziej dołujące. Ale zarówno dzięki tym prostym, jak i tym trudnym wyzwaniom, przed którymi musimy nie raz stanąć bez wsparcia naszej drugiej połowy – stajemy się …

0 komentarzy
Amazing cute young pretty girl on the turquoise background a Huge sweets, Cake, candy, bright yellow body dresses, perfect makeup, hairstyle, fashionable Pin-up girl, cool, smiling

NIE WYPADA MI …

Są rzeczy, których kobiecie robić nie wypada, takie których robić absolutnie nie może… a jak jest partnerką marynarza czy inną kobietą, która na co dzień nie przebywa ze swoim mężczyzną – to już w ogóle ma przerąbane. Kobieta absolutnie powinna mieć to w swojej świadomości i codziennie myśleć, pamiętać o tym czego nie może i …

0 komentarzy
blue-2705642_1920

17 SPRAWDZONYCH PATENTÓW NA DZIEŃ SMUTASA.

Dobra!!! Oto kilka niezawodnych sposobów na poprawę nastroju gdy Marynarz jest w morzu, sprawdzone i przetestowane na kobietach morza, a i pewnie też na stacjonarnych. Smutków jest wiele różnych. Nas z reguły dopadają te, wynikające  z tęsknoty czy osamotnienia. Brak przytulania i seksu też powoduje rożne nastroje. Generalnie, czasem po prostu musi być smutno, z …

2 komentarze
girl-524141_1920

CHCESZ SIĘ POKŁÓCIĆ ?

Gdy kolejny dzień patrzysz na tę samą ścianę i słyszysz tę samą ciszę. Gdy włączasz wieczorem telewizor, aby mieć jakieś wirtualne towarzystwo. Kiedy znowu kładziesz się do pustego łóżka i zastanawiasz się, po której stronie dziś spać? Kiedy „Kocham cię”, możesz usłyszeć tylko przez telefon albo przeczytać w mailu. Gdy kawę rano wlewasz znowu do jednego …

2 komentarze
guy-2284963_1920

NIE CZEKAM NA CIEBIE PO TO, ABY WIĘCEJ PRAĆ…

Od dawna wiadomo, że żona czy dziewczyna marynarza – czeka. Oprócz tego, że żyje na lądzie sama, ogarnia swój świat, czy też świat swojej rodziny, to zawsze – czeka. Tęskni  i czeka na swojego marynarza. Czas bez niego powoduje, że  myśli  o powrocie są piękne, a perspektywa  wspólnie spędzonego czasu, urasta do rangi bajki. Jednak …

2 komentarze

5 Responses to CO DAJE KOPA DO BYCIA W ZWIĄZKU NA ODLEGŁOŚĆ?

 1. Agata pisze:

  Kasiu super tekst! Tak jak napisałaś czasem jest ciężko, ale warto iść do przodu… Zycie w takim związku z M z pewnością nie jest łatwe, ale ciekawe i o rutynie nie ma mowy :). Chyba to mi najbardziej odpowiada ;). Pamiętam taką sytuację kiedy mlodszy syn się rozchorował i starszego nie byłam w stanie zawieźć do szkoły (mieszkam raptem trzy km od miasta). Były kilkudniowe wagary ale to tylko my o tym wiemy ;). Kiedy urodziłam pierwszego syna 20 lat temu i gdy przyszedł moment kiedy zostaliśmy sami, bo mąż wypłynął – bałam się przez chwilę tej odpowiedzialności za maleństwo, tego sam na sam z nim… Ale to trwało chwilę. Codzienne obowiązki, planowanie czasu tylko dla nas z maluszkiem – zobaczyłam, że to też ma swój urok, że można, że dam radę fajnie spędzić ten czas. I tak jest do dzisiaj – przynajmniej się staram :). Naturalnie jest mi przez chwilę smutno kiedy nadchodzi rozłąka, ale już po chwili mam plan na siebie, bo nikt tego za mnie nie zrobi. Zadowolona kobieta = zadowolona żona i mama :). Za tydzień wyjeżdżam na dwa tyg wakacji – bez męża, tym razem to On mnie będzie odwoził na lotnisko ;). Nie znaczy, to także, że nie będę tęsknić. Pewnie tak, ale za to celebruję teraz ten czas tylko z nim (synowie na wakacjach). Dobrego czasu dla Was kobietki! Dobrej, życiodajnej rozłąki 🙂

  • Kasi Wajs pisze:

   To witaj w klubie. Ja też wyjeżdżam na kilka dni hihih. Masz rację szcześlowa kobieta to szczęśliwa mama itp. Brawo i do przodu.

 2. Gosia pisze:

  Kasiu, spróbuj przed wrzuceniem tekstu sprawdzać go pod względem poprawności interpunkcji (przecinki w niewłaściwych miejscach). Bardzo to przeszkadza w czytaniu, a problem powtarza się w każdym kolejnym poście…

  • Halina pisze:

   Bez przesady nie bądź taka drobiazgowa fajny tekst i przecież wiemy o co chodzi .Nie każdy musi być prof Miodkiem?

  • Kasi Wajs pisze:

   Tekst jest sprawdzony. Jeśli masz konkretne miejsce na myśli pokaż mi a ja chętnie poprawię. Coś mogło umknąć. Poprzednie również są pp korekcie. Jak się samej robi wszytsko czasem może coś umknąć ale korzystam z korektora oraz jeśli macie jakieś sugestie wystarczy info na fb. Choć to naprawdę minimalne poprawki. Pozdrawiam i dziękuję za info ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *