MENU

8 komentarzy Inne

Ahoj Święta

kola-C5-BC-2B-C5-9Bwiateczny

Patrząc z zewnątrz na rodziny marynarskie widać raczej plusy płynące z takiego życia. Mało kto zdaje sobie sprawę ile jest to wyrzeczeń i smutnych chwil.
Pieniądze nigdy nie zastąpią wspólnych Świąt czy ważnych wydarzeń. Nikt też nie da dzieciom taty w wigilijny wieczór. I też nie jest tak, że skoro marynarz był na święta na statku, to następne na pewno spędzi z rodziną. To jest  ruletka. Niektórzy spędzają ten czas osobno przez kilka lat z rzędu. 
I tu bez wątpienia pojawia się smutek. Czas świąteczny szczególnie pokazuje nam, że jesteśmy same tutaj w niepełnej rodzinie. A oni gdzieś tam na środku morza, czy w jakimś porcie z dala od wigilijnego stołu….
 

My – kobiety marynarzy z reguły jesteśmy bardzo zaradne i potrafimy nieźle kombinować. 

W grę wchodzi np: mrożenie wigilijnych potraw, organizacji wspólnej wigilii przed czy po świętach, wysłanie paczki do marynarza, niespodziewana wizyta na statku(jeżeli jest taka możliwość), podłączenie skypa w czasie trwania kolacji czy odpakowywania prezentów…


W miłości i zrozumieniu siła…

Chciałabym Wam wszystkim życzyć jak najlepszych Świąt.
Tym co razem – nagromadzenia kolejnych rodzinnych wspomnień. I ogromnej radości wypływającej ze wspólnie spędzonych chwil. Oby ten czas wydłużył się wam do granic możliwości. 
Tym co osobno – dużo siły i uśmiechu. Dobrych połączeń i możliwości rozmów w święta. Pamiętajcie, że zawsze są z wami inne bliskie osoby. Pozytywnych emocji.
Tym co na morzu – dobrego kucharza i szybkich powrotów. Oby czas świąteczny mimio, że w pracy był dla was Wesoły 🙂 
 Stopy wody pod kilem
Wesołych Świąt 
Kasia

8 Responses to Ahoj Święta

 1. ade pisze:

  dobry wieczór, znalazłam Cię na portalu morskim i odzywam się na Twoje zawołanie.
  Ta tragedia o której piszą na portalu dotyka i mnie. Nie, nie ma tam mojego męża, aktualnie pływa pomiędzy stanami i Ameryką Południową. Niemniej jednak…to straszne!
  Jestem z Trójmiasta.

 2. Wyobraz sobie Kasiu ze to juz 5 te Swieta osobno. Nie ma sprawiedliwosci….

 3. Anonymous pisze:

  Witajcie, nie wiem, gdzie oto spytać, ale mam mały problem. Mój maz wyjechał… chciałabym się z kimś umówić, z tego co się orientuję w Sopocie jest pub, w którym można poznać jakiegoś towarzysza…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *